Велошоломи
Який купити велосипедний шолом: їх різноманітність, особливості та основні критерії вибору
Після придбання велосипеда наступним кроком кожного досвідченого і завбачливого велосипедиста повинна бути покупка захисного екіпірування - шолома. Цим запобіжним засобом ні в якому разі не слід нехтувати. Незалежно від вашого досвіду заняття велоспортом і від того, наскільки добре ви керуєте своїм двоколісним транспортним засобом, завжди може трапитися непередбачувана ситуація і можливість травмуватися під час їзди. Тому наявність захисного шолому ніколи не буде зайвим.
Види шолома для велосипеда
Цей елемент захисного екіпірування класифікують на:
- любительські;
- шосейні;
- і гірські.
Кожен з них має свої особливості і переваги, а також призначається для їзди в певних умовах. Любительські моделі - вибір тих, для кого велосипед є засобом пересування по місту. Особливість їхньої конструкції - в наявності спеціального козирка для захисту очей райдера від сонячних променів. Легкі, ергономічні, з хорошою вентиляцією шосейні шоломи виготовляються для їзди по шосейних трасах. Найбільшою популярністю на сьогоднішній день користуються гірські шоломи. Їх конструкція включає в себе м'яку внутрішню оболонку, посилений захист потилиці і надійний козирок. Також такі шоломи забезпечують повноцінну вентиляцію.
Велошлем і його улаштування
Сучасні виробники спортивного захисного екіпірування для виготовлення шоломів використовують технологію in-mold. Вона передбачає з'єднання корпусу з внутрішньою оболонкою без використання клею, не зменшуючи при цьому рівень його надійності. До того ж, виготовлені за такою технологією шоломи важать набагато менше, що особливо важливо для гонщиків і професійних велосипедистів.
Внутрішня оболонка захисного шолома складається з пінополістиролу. Цей матеріал здатний надійно захистити голову спортсмена шляхом розсіювання точкового удару. При виборі шолома слід приміряти кілька варіантів і зупинитися на тому, який найкраще підходить під форму вашої голови.
Зовнішня оболонка виготовляється з пластика. Завдяки їй шолом стає більш міцним і цілісним.
Для вентиляції - охолодження під час їзди - на велошлемі передбачені спеціальні отвори. Через них повітря потрапляє всередину і проходить по поверхні голови.
Ще одним важливим елементом шолома є сонцезахисний козирок. Не дивлячись на те, що він трохи збільшує масу всієї конструкції, під час їзди в сонячний день без нього не обійтися. Для надійної фіксації шолом оснащений цілою системою ременів. Вони прості і зручні у використанні, не викликають почуття дискомфорту.
Як правильно вибрати велосипедний шолом
Розмір шолома - один з найбільш важливих критеріїв вибору. Адже від того, наскільки добре буде сидіти шолом на голові, залежить комфорт і безпека під час їзди на велосипеді.
Різноманітність шоломів дуже велика. Вони бувають маленькі, великі, середні та регульовані. Для того, щоб точно знати, велосипедний шолом якого розміру шукати, необхідно виміряти свою голову в найширшій її частині - приблизно в 2-3 см над рівнем брів. Залежно від отриманого результату ви зможете визначитися з розміром майбутньої покупки.
Дані загальної таблиці розмірів свідчу про те, що:
- 51-55 см - шолом маленького розміру;
- 55-59 см - середнього;
- 59 - 63 см - великого;
- 54-61 см - універсальний чоловічий;
- 50-57 см - універсальний жіночий;
- а від 46 см до 57 см - універсальний шолом для дітей.
Завдяки великому асортименту захисного екіпірування для велоспорту кожен бажаючий зможе підібрати для себе підходящий варіант.
Наша пропозиція
Якщо ви дбаєте про своє здоров'я і бажаєте убезпечити себе під час їзди на велосипеді, магазин спортивного спорядження Фанатик Спорт може запропонувати вам широкий вибір надійної екіпіровки.
Ми співпрацюємо з найкращими виробниками товарів для велоспорту, в числі яких такі бренди, як 4F і UVEX. Асортимент запропонованих вашій увазі товарів неодмінно приємно здивує вас рівнем своєї якості і практичності. На нашому сайті ви з легкістю зможете знайти бажаний велошолом, купити його за доступною ціною і користуватися ним не один рік.